Autentiskā "Es" attīstīšana
Autentiskā "Es" vai pašapziņas attīstīšana (īsāk - APA jeb angļu valodā "Authentic Self Empowerment") ir holistiska pieeja, kas veicina patiesu pašizpausmi un izaugsmi, saskaņojoties ar katra cilvēka īsto būtību. Šī koncepcija uzsver autentiskuma nozīmi, kas nozīmē būt patiesam un godīgam pret sevi, saglabāt patiesumu, godīgumu un neviltotību, izvairoties no lomu spēlēšanas vai maskas valkāšanas. APA mudina indivīdus atzīt un novērtēt savas patiesās būtības dziļumu, uzsverot, ka mūsu īstenais es pārsniedz mūsu apzināto izpratni.
APA apvieno klātesamību, jēgpilnību un aizrautīgu degsmi, un piedāvā rīkus personīgās, profesionālās un garīgās pasaules attīstīšanai. Metode mērķē uz izaugsmi ierobežojošā ego (var lasīt arī kā "kaitīgā egoisma") pārvarēšanu, izmantojot principus un prakses apziņas paplašināšanai, klātbūtnes veicināšanai, dzīves mērķa definēšanai un patiesas aizrautības iedegšanai. APA metodoloģija ietver dažādas prakses, kuru mērķis ir paplašināt izpratni un iemiesot prasmes, kas saskaņo indivīdus ar autentiskiem zināšanu, enerģijas, dziedināšanas un iedvesmas avotiem. Šī daudznozaru pieeja ietver transpersonālo un integrālo psiholoģiju, transformācijas koučingu, vadību, somatiskos un bio-psiho-sociālos modeļus, apzinātības treniņus, meditāciju, jogu, intuīcijas attīstību un daudz ko citu.
ASE ir īpaši efektīva, lai pārveidotu neapzinātus modeļus, kas ir atbildīgi par nevēlamu uzvedību, ļaujot pārprogrammēt zemapziņu, lai uzlabotu apzinātību un atjautību visās dzīves jomās. ASE izstrādi var veikt dažādos veidos, un parasti tā ir vairāku prakšu kombinācija, kas var ietvert:
- transpersonālo, integrālo, eko-psiholoģiju,
- transformācijas koučingu un vadību,
- somatiskos un bio-psiho-sociālos modeļus un dziedināšanu,
- starppersonu neirobioloģiju,
- apzinātību un meditāciju,
- jogu,
- intuīcijas attīstīšanu,
- dziļās elpošanas un enerģijas darbu,
- līdzjūtības praksi,
- sistēmas un sociālo pārmaiņu teorijas,
- indiāņu un šamaņu gudrības,
- savienošanos ar dabu un "sazemēšanos",
- holistisko un humānistisko neiro-lingvistisko programmēšanu (NLP),
- iekšējos ģimenes sistēmiskos sakārtojumus.
Šī metode palīdz pārvarēt toksiskas emocijas un domāšanas veidus, piemēram, bailes, trauksmi, dusmas un greizsirdību, kas traucē ķermeņa enerģijas plūsmu un vispārējo darbību. ASE pieeja ir balstīta uz izpratni, ka mūsu realitāti veido mūsu uztvere, kas ir metaforiski definēta ar valodas palīdzību. Tādējādi iekšējo un subjektīvo priekšstatu maiņa var tieši ietekmēt ārējo pieredzi, izraisot jaunas domas, jūtas un uzvedību. Šis process ietver problēmu saturošo robežu pārsniegšanu, tādējādi ļaujot iegūt jaunas zināšanas, izvēles un risinājumus.
ASE izmanto mūsu subjektīvo telpas un laika kodēšanu mūsu uztverē, lai veicinātu dziedināšanu no pagātnes traumām, nostiprinātu apzinātu klātbūtni tagadnē un veidotu pozitīvu nākotnes skatījumu. ASE metodes palīdz pārvarēt toksiskās emocijas un domāšanas veidus, piemēram, bailes, trauksmi, dusmas un greizsirdību, kas traucē ķermeņa enerģijas plūsmu un kopējo darbību. Izmantojot maigus, speciālista vadītus procesus, kas ietver apzinātību, vizualizāciju un kinestētisko apziņu, autentiskā pašapziņas attīstīšana veicina dziedināšanu, dod indivīdiem spēku, noņem blokus ķermenī un prātā, piekļūst nepieciešamajiem resursiem cilvēka iekšienē, lai palīdzētu notikt personīgās izaugsmes pārmaiņām. Tas rada brīvības sajūtu, iekšēju mieru, prieku un dzīvīgumu.